Podpořeno Fondy EHP a Norska v rámci projektu Active Citizens Fund

Prázdninovka buduje síť podporovatelů
Zpátky na projekty

Projekt v kostce

Zaměříme se na zvýšení kapacity Prázdninové školy Lipnice v oblasti komunikace a práce s podporovateli. Lépe poznáme naše cílové skupiny a vytvoříme systematický přístup k našim podporovatelům, vč. vytvoření fundraisingové strategie. Naučíme se, jak měřit a komunikovat dopad naší činnosti. Vytvoříme profesionální komunikační strategii, díky které budeme lépe oslovovat stávající i nové podporovatele Prázdninovky.

V souladu se Strategií PŠL 2024 přijatou v listopadu 2018, která popisuje naše strategické cíle pro období 2019-2024, rozvíjí tento projekt důležité oblasti v ní obsažené. Strategie definuje tyto prioritní témata: 1) rozvoj členské základny, 2) stabilní finance, 3) plynulé procesní fungování organizace, 4) externí komunikace a PR a 5) rozvoj metody zážitkové pedagogiky. Projekt tak přímo přispívá k naplnění priorit Prázdninové školy Lipnice, především v oblasti “externí komunikace a PR” a díky fundraisingovému prvku také v oblasti “stabilní finance”. Analýza podporovatelů, mezi které počítáme rovněž aktivní dobrovolníky, přispěje také k prioritě “rozvoj členské základny”.

 

Cíle projektu

  • Minimálně u třetiny vzdělávacích produktů měříme dopad a výsledky využíváme v koncepci práce s podporovateli a v komunikační strategii.

  • Máme definované cílové skupiny a podporovatele a roztřídili jsme je dle úrovně zapojení. Pro jednotlivé cílové skupiny máme definovanou chtěnou úroveň zapojení. Víme, jaké potřeby dané cílové skupiny mají v komunikaci a v kontaktu s námi.

  • Na základě znalosti cílových skupin a skupin podporovatelů a chtěné úrovně zapojení máme formulovanou koncepci pro práci s podporovateli, důsledně ji realizujeme a vyhodnocujeme.

  • Máme formulovanou fundraisingovou strategii, jejímž cílem je aktivizovat podporovatele k pravidelnému nebo jednorázovému přispívání na naši činnost/konkrétní společensky přínosné produkty.

  • Máme formulovanou komunikační strategii, kterou důsledně realizujeme a vyhodnocujeme. Při komunikaci s podporovateli využíváme výsledky měření dopadu.

Donor

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Další projekty (17)

Test formulář více lidí

test

Test

test

Napni plachty!
Poloniny
Apalucha
Tady a teď
21. 9. 2018 – 20. 1. 2019
Metoda zážitkové pedagogiky

Postavte své kurzy na prožitku a staňte se žádaným lektorem! Absolvujte náš CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK.

18. 8. 2018 – 25. 8. 2018
Plž 2018

Kurz pro rodiny s dětmi ve věku 4-7 let.

1. 8. 2018 – 10. 8. 2018
Egon

Egon je zážitkový kurz pro středoškoláky, kteří mají odvahu vykročit z každodennosti, něco se o sobě dozvědět a být 10 dní off-line.

21. 7. 2018 – 29. 7. 2018
Tyjo tati

20 nebezpečných věcí, které by táta se synem rozhodně měli zažít

11. 8. 2018 – 19. 8. 2018
Tady a teď

To pravé místo je TADY. Ten pravý čas TEĎ. Tak nečekej a žij!

22. 6. 2018 – 24. 6. 2018
Lidé, týmy, projekty

Zážitková pedagogika při rozvoji měkkých dovedností.

22. 9. 2018 – 29. 9. 2018
Skills on board

Zapomeň na klasické školení, tohle bude opravdové.

17. 7. 2018 – 21. 7. 2018
5. 10. 2018 – 7. 10. 2018
Zahrada

Originální letní škola pro průvodce dětí ve věku 4–10 let.

Pro neziskovku

Tým se skrze zážitek lépe pozná a natrénuje dovednosti jako jsou zpětná vazba nebo efektivní komunikace.

Pro sborovnu

Posílíme podporu a respekt mezi pedagogy, naučíme je nové dovednosti.

Pro třídu

Umíme podpořit pozitivní klima, dobré vztahy a rozvoj dovedností žáků.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?

Podpořte nás

Podpořit nás je jednodušší, než si myslíte. Mluvte o nás. Doporučte naši práci. Dejte nám lajk a sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích. Pokud nás chcete podpořit finančně, materiálně nebo odbornou znalostí, napište nám.

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.