Věk
30+
Termín
11. 8. 2018 – 19. 8. 2018
Místo
Lipnice nad Sázavou
Cena
od 0 Kč
Tady a teď
Přihlásit se

To pravé místo je TADY. Ten pravý čas je TEĎ.

Tak nečekej a žij přítomným okamžikem:

 • bez zátěže z minulosti

 • bez obav z budoucnosti

 • bez omezení rolemi, ve kterých v životě jsi

 • bez pocitu provinění, že si plníš své potřeby či sny

 • bez čekání na něco, co třeba nikdy nenastane

Co můžeš na kurzu zažít?

Tady a Teď je klasický prázdninovkový kurz se vším všudy. Zažiješ devět nezapomenutelných dnů u zatopeného lomu, opustíš svoji komfortní zónu, překonáš i překvapíš sám sebe, objevíš netušené, budeš dělat věci, které jsi nikdy před tím nedělal. Pocítíš chladnou vodu i spalující žár, dotkneš se bahna i hvězdného nebe, unavíš se i načerpáš energii. Poznáš neopakovatelnou atmosféru legendárního střediska u Lipnice nad Sázavou.

Tady a Teď je kurz pro dospělé, kteří už za sebou mají část života a s tím spojené role a zkušenosti. Je to kurz pro ty, kteří se nebojí něco zažít, sdílet své životní příběhy a inspirovat se od ostatních.

Tady a Teď ti dá možnost

 • se zastavit
 • uvědomit si, co chceš a co máš rád
 • přijímat věci tak, jak přicházejí
 • dovolit si prožívat emoce a dělat věci bez ohledu na to, co si o tom myslí okolí
 • prožít přítomný okamžik

Pojďme žít naplno (ať už to znamená cokoli). Ta správná chvíle sama od sebe možná nikdy nepřijde, je třeba si ji vytvořit.

TaT_Tvare

Není na co čekat. Život je to, co žijeme právě teď.

Nalezni v sobě jak být tady a teď

 • 1

  ZASTAV SE

 • 2

  UVĚDOM SI

 • 3

  PŘIJMI

 • 4

  DOVOL SI

 • 5

  PROŽÍVEJ

Kdo to chystá?

Seznam se s námi :)

Ondrej Valsa

Původní profesí ajťák se celý život zabývám jadernými elektrárnami a jejich informačními systémy. Po čtyřiceti letech života strávených v různě velkých městech jsem se přestěhoval do malé vesnice u rakouských hranic, kde máme slepice, psy a kočky a přes léto taky ovce a husy. Nedávno jsem začal včelařit, a tak se k tomu ještě starám o jedenáct včelstev, odměnou je nám vlastní med a dobrý pocit života v přírodě a s přírodou.

Rád cestuji, leč poté, co jsme s mojí ženou objeli skoro celý svět, musím konstatovat, že nejkrásněji na světě v červenci a srpnu je v Česku, zvláště pak u nás doma na zahradě.

Na kurz Tady a teď se těším – vykročíme ze svých denních ulit, pobydeme společně. Těším se na lipnické středisko, na jeho atmosféru. S Prázdninovkou žiji od jejího úplného začátku a tak očekávám od kurzu Tady a teď zase dávku emocí, únavy, řešitelných problémů a vůbec všeho, co k intenzivně prožitému týdnu patří.

Radka Zounková

Jsem promovaná čarodějnice – tedy, mám vystudovanou farmacii. V lékárně jsem ale moc času nestrávila, nebavilo mě to. Nějakou dobu jsem se věnovala vědě, teď pracuju jako lektorka (vidátorka) ve VIDA! Science Centrum, kde se snažím pro ostatní zlidštit přírodní vědy tak, aby je pochopili a bavilo je to. Taky učím lidi správně zaklánět hlavu – tedy zachraňovat život na kurzech ZdrSEM.

Jsem nenapravitelný idealista. Miluju hory, cestování, knížky, hudbu a larp. Taky tanec a akrojógu. Pár let jsem hrála na africké bubny a dělala rytmopohybové divadlo. Věnuju se divadelní improvizaci. Byla jsem na jižní polokouli a taky necelých 1000 km od severního pólu. Občas lezu po zdi (na skály se moc často nedostanu). Píšu si deníček radosti. Hodně pláču a směju se. Mám ráda dobrý čaj, světle zelenou, tmavě červenou a daleké výhledy. Ještě jednou bych chtěla natrénovat na maraton, zase začít tančit afro a oprášit příčnou flétnu.

Honza Holeyšovský

Jsem evidentně nejlínější člen týmu, což mimo jiné dokládá skutečnost, že se tento můj příspěvek objevuje na stránkách jako poslední po několikerých urgencích. Rád sice cestuju, respektive cestoval jsem rád, než jsem pochopil, že Matrjošky, mechaničtí holuby a podobné nezbytnosti se prodávají všude a jsou úplně stejné, stejně tak McDonaldy, před nimiž není úniku. Pravda, nebyl jsem v Antarktidě, ani na severním pólu, ale raději to nebudu pokoušet; čím víc lidí tam bude jezdit, tím dřív tam budou. Nejdál jsem byl asi v Kalifornii, ovšem pronajatým autem, se kterým se mi tam podařilo udělat kotrmelec. Prima zážitek, takový autokotrmelec, ale jednou to stačilo. Po Evropě jezdím vlastními auty, která postupně odcházejí, i když je na střechu neotáčím. Pravda, někdy se pohybuju taky na kole nebo na lyžích, ale nejraději z kopce. Jo, a jestli všechno klapne, tak až se uvidíme, budu čerstvě navrácen z Vladivostoku, kam se chystáme se ženou a kamarády vlakem po sibiřské magistrále. Povím vám, jak je to tam s McDonaldy, o Matrjoškách se zmiňovat nebudu.

Na starý kolena jsem se s kolegy vydal i na plachetnici středozemním mořem. Jsem tedy snad taky trochu jako Jana „prožitkář“, i když daleko víc požitkář, nejspíš by na mě platilo ono Nerudovo: „…rád dobře jed a dobře pil a lidem dobře činil…“ na obhajobu toho posledního, živím se už přes 40 let psychologií, i když jsem po maturitě dělal přijímačky na DAMU, obor herectví, no ale to už je dávno.

Dávno je i tomu, co jsem se objevil na prázdninovce v roce 1981, to jsem byl zrovna „výzkumník“ přes metody tvořivého myšlení a byl jsem pozván jako lektor na instruktorský kurs IK. Ke svému údivu jsem na PŠ posléze zakotvil jako instruktor a do roku 89 odvedl 3 mezinárodní kursy. Po revoluci byly jiné příležitost a možnosti, a tak jsem prázdninovku opustil. Jenže vždy se objeví někdo, kdo spustí jakousi podivnou gravitaci a přitáhne mě zpět. Tak obíhám PŠ jako kometa s nepravidelnou dráhou letu a objevím se tu a tam na nějakém kursu, ponejvíce s Ondrou. Moje účast na IK 2015, měla být důstojným dovršením v šech oběhů, ale Ondřej mě opět zlákal. Takže Tady a Teď je pro mě také podmnožinou Tu a Tam. A já se těším, až to Tady bude zase ve středisku Na Hřebenech a to Teď bude skutečně přítomnost.

Jana Hajduová

Pohledem zvenku jsem takové balení „2v1“ - pracovně projektová manažerka, která má jasný cíl, je silně orientovaná na výsledek, řídí různé týmy, plánuje a snaží se udělat vše možné i nemožné pro to, aby projekt dopadl podle představ klienta. Nepracovně pak holka, která moc neplánuje, nechává se překvapovat aktuální situací a nápady a raduje se z maličkostí. Jsem „prožitkářka“ a ráda si vychutnávám sílu a krásu (i úplně obyčejných) okamžiků, které život přináší.

Vloni jsem byla v týmu kurzu Vyhlídky a letos se těším, že to vše zažiju znovu a jinak. Těším se na všechny, co přijedou, a na týden, ve kterém budeme objevovat, žít přítomností, opouštět komfortní zónu, nechávat se inspirovat ostatními, sdílet, posouvat sami sebe... Na to, že budeme Tady a Teď.

Jitka Blažková

Mám 20 let praxe s vedením lidí a organizací kurzů ve své jazykové škole. Zajímá mě vzdělávání, metodika a zážitková pedagogika. 18 let jsem jezdila na vodácký tábor, z toho 8 let jsem vedla oddíl a podílela se na přípravách programu. Ráda cestuji s batohem mimo vyšlapané trasy a sportuji – lyže, běžky, voda, kolo, volejbal a nově freediving.

Jsem virtuózka hry na hřeben s 30letou praxí. Umělecky jsem překonala i období temna, které pro náš obor představovalo ukončení výroby skládaného toaletního papíru.

Preferuji stan a horské chalupy před výletními resorty, mokrou trojku - brzy se dozvíte, co to je :) - před plesovými šaty, nebojím se v noci v lese, a když se dobře bavím, vydržím dlouho nespat.

Nadšeně jsem absolvovala řadu kurzů PŠL jako účastník a loni jsem měla elévskou premiéru v týmu Vyhlídek. Ožívám na „táborech“ a kurzech, baví mě jezdit někam sama za sebe, sdílet příběhy ostatních, testovat limity, jako pan Werich se někdy „krásně bát“ a hodně se smát… A že už z toho asi nevyrostu. Tenhle zážitek chci dát i vám

Jiří Chmelař

Dvanáct let jsem působil v bankovnictví, ale když jsem pronikl hlouběji do tohoto oboru a pochopil běžně nezveřejňované souvislosti, raději jsem odešel. Dnes dělám ekonomické přednášky a vysvětluji srozumitelnou formou, jak vydělat na přicházejících změnách v ekonomice. Mám rád selský rozum a nabádám k jeho většímu užívání. Věci jsou jednodušší než se zdají být. Také vedu obchodní týmy, které prodávají fyzické zlato a stříbro. Svým spolupracovníkům pomáhám odborně i osobnostně růst a dosáhnout lepší rovnováhy mezi prací a rodinou.

Největší vášní je jízda na koních. A asi vás nepřekvapí, že moje nejoblíbenější kobylka je celá stříbrná a jmenuje se Goldie. Užívám si, když při rychlém cvalu sviští vítr ve vlasech.

Fascinuje mne vše okolo letadel a létání. Letos si začínám dělat pilotní průkaz. Také mám rád vlaky a chystám se procestovat české regionální železnice a jen tak s batohem prozkoumat malebnou krajinu v jejich okolí. Miluji přírodu a cestování nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Toužím se brzy vrátit do Afriky.

Už několik let se zabývám otázkou vědomého mužství. Absolvoval jsem několik prožitkových kurzů a vloni jsem se přes kurz Quo Vadis pro muže dostal k Prázdninové škole Lipnice. Rád předávám své zkušenosti, a tak se letos podílím na přípravě kurzu Tady a Teď. V srpnu si to společně užijeme poblíž Lipnice nad Sázavou. Už Teď se na vás těším...

Andrej Outrata

Ako vyštudovaný “marketér”, sa štvrtým rokom zaoberám hľadaním a naplňovaním potenciálu médií v oblasti nastavovania optimálnej stratégie pre platený digitálny obsah - slovom “ako presvedčiť ľudí, že kvalitná žurnalistika má svoju hodnotu aj online”. Rád som činný vo vytvárí priateľskej atmosféry a na dôvere-založených vzťahov so zákazníkmi.

Patrím medzi vášnivých cestovateľov sveta, obdivovateľov prírody a pozorovateľov všetkého živého a umeleckého. 17 rokov sa venujem hudbe - najmä hraniu na gitare, no amatérsky skúšam aj klavír, či bicie. Moja najväčšia vášeň však patrí tancu. Posledné 4 roky sa intenzívne venujem párovým latinsko-americkým (salsa, bachata, tango, zouk) a africkým (kizomba, semba) tancom :) Najnovšie som sa dal na súčasný tanec, kde naplno objavujem čaro sebavyjadrenia v prítomnosti a zážitku pobytu mimo svojej komfortnej zóny.

K Prázdninovke som sa dostal v roku 2017 cez kurz Quo Vadis - kurz pre mužov, na základe ktorého som sa rozhodol, že by som rád prispieval aj ja k sprostredkuvávaniu intenzívnych seba-rozvojových zážitkov pre druhých. Téma “Tu a Teraz” je pre mňa v úplnom centre diania môjho života, kde sa už pár rokov snažím nežiť spomienkami z minulosti a predstavami o budúcnosti, ale čo najviac tu a teraz. Veľmi sa teším na náš spoločný čas na legendárnom stredisku Lipnice, kde verím, že pestro a intenzívne okúsime prítomný okamih.

Jsi ve správný čas na správném místě

Sleduj nás na Facebooku

Na co ještě čekáš?

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?

Podpořte nás

Podpořit nás je jednodušší, než si myslíte. Mluvte o nás. Doporučte naši práci. Dejte nám lajk a sdílejte naše příspěvky na sociálních sítích. Pokud nás chcete podpořit finančně, materiálně nebo odbornou znalostí, napište nám.

30

Chcete vědět všechno jako první?
Odebírejte náš newsletter.
E-mailová adresa není ve správném formátu. Zadali jste již přihlášený e-mail. Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.